رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد


  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 2 June
  • شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
  • کد خبر : 971
  • چاپ خبر : باستی هیلز، شعبه مشهد
شاهکار آقازاده های مشهد

باستی هیلز، شعبه مشهد

مردم ایران یک بار دیگر خبری آشنا را شنیدند، فساد یک مسئول! این بار اما مبدا خبر مشهد بود و طبق گزارش قدس اراضی کشاورزی مشهد تبدیل کاخ برای آقازاده‌ها شد.

باستی هیلز مشهد چند روز قبل در تمام کشور سر و صدا کرد و بعد از پیگیری‌هایی مشخص شد زمین‌های اراضی کشاورزی که باید روزی عزیزان زحمتکش کشاورز را تامین می‌کرده و تنفسگاهی برای تمام مردم مشهد باشد، تبدیل به کاخ هایی بزرگ و مجلل شده است.

کاخ هایی که تبدیل به تفرج‌گاه‌های قشر مرفح جامعه و اصطلاحا از ما بهترون شده، تا آخر هفته در آنجا ضمن استراحت و استفاده از هوای خوب جوج بزنند با نوشابه! این کاخ‌ها قبل از ساخته شدن محل تامین اکسیژن لازم برای مردم شهر مشهد بوده که توسط یکی از مسئولان جهاد کشاورزی مجوز تغییر کاربری آن صادر شده است.

تغییر کاربری به چه قیمتی ؟

این مجور تغییر کاربری در ازای دریافت خودرویی به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان داده شده است در حالی که طبق صحبت آقای حقدادی معاون دادستان مرکزی خراسان رضوی قیمت اصلی این تغییر کاربری مبلغی حدود ۲۸ میلیارد تومان بوده است.
متهم این پرونده همچنین تاکید کرده بعد از تحویل خودروی مذکور، مسئول رشوه بگیر طی تماسی درخواست پس دادن خودرو و دریافت وجه نقد در ازای آن را داشته است.

مسئله جالب بعد از رسانه‌ای شدن این تخلف ادعاهای مختلف ارگان‌های متفاوت مشهد بود، از مدیریت شهری گرفته تا جهاد کشاورزی و … دستگاه قضا نیز در دلیل اینکه چرا بعد از اتمام نیمی از پروژه به این پرونده ورود کرده است را وظیفه خود برای مقابله با تخلف دانسته و تاکید کرده جهاد کشاورزی باید در ابتدا اجرا ورود پیدا می‌کرده و تخلف را به دادستانی اطلاع می‌داد.

این در حالیست که یکی از مدیران جهاد کشاورزی با تخلفی واضح و دریافت رشوه و امضا کردن اسناد مربوطه خارج از وقت اداری مرتکب فسادی بزرگ شده است، فسادی که نتیجه نداشتن انسانیت و شرافت است.آقای صادقی دادستان استان خراسان رضوی هم طی مصاحبه‌ای اعلام کرد حداقل مجازات برای این متخلفین قمع تمام کاخ‌های ساخته شده است اما مسئله مهم این است که هزینه از بین بردن این ساختمان‌ها چیزی حدود یک میلیارد تومان است که طبعا هیچ ارگانی حاضر به پرداخت آن نیست و حتی اگر هم پرداخت کند باز هم از #جیب مردم پرداخت شده است و این یعنی بازی دو سر باخت برای مردم مشهد!

ای کاش نظارت بر مدیران ما بیشتر باشد تا در صورت مشاهده چنین تخلفاتی بتوان خیلی زود مقابل آنها ایستاد نه مانند امروز که هر چاره‌ای بیاندیشیم جلوی ضرر را نمی‌گیرد و حتی شاید آن را بیشتر کند.

محمدرضا زارع برزشی- سردبیر پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد

اخبار مرتبطآخرین نظرات