رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد


  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 2 June
  • پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
  • کد خبر : 986
  • چاپ خبر : والیبال، پیام آور اختلافات مدیران !
در پی اختلافات ایجاد شده در والیبال مشهد

والیبال، پیام آور اختلافات مدیران !

تیم والیبال پیام مشهد سال گذشته در لیگ برتر والیبال کشور توانست با کسب رتبه سوم بهترین نتیجه تاریخ خود را دریافت کند اما درست بعد از کسب این عنوان اختلافات بین مدیر، سرمربی تیم و حتی مدیران شهری بالا گرفت.

نمایندگان قبلی مشهد در والیبال

والیبال هر چه سرعت در اسپک و سرویس و آبشار دارد به همان اندازه سرعت در تغییرات مدیریتی مختلف دارد ،حداقل در مشهد این چنین بوده، چند سال قبل تیم والیبال میزان مشهد با مدیریت موسسه مالی و اعتباری میزان در مسابقات لیگ برتر کشور شرکت کرد و و در تمام دوره‌ها جزو تیم‌های متوسط لیگ بود. بعد از میزان این بار نوبت به موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج رسید که یک سال در سطح اول مسابقات والیبال کشور تیم داری کند، وجه مشترک هر دو تیم نیز مربی‌گری جبار قوچانژاد بود تا اینکه هر دو تیم با توجه به منحل شدن موسسه مالی حامی خود، سرانجامی مشترک داشتند.

شروع پیام

بعد از گذشت یک فصل که مشهد نماینده‌ای در مسابقات کشوری نداشت، شهرداری مشهد با رویکرد افزایش نشاط در شهر امتیاز لیگ برتر والیبال را خریداری کرد و به دنبال تشکیل یک تیم برای حضور در این مسابقات بود.

علی شیخ‌الاسلامی مدیرعامل سابق تیم فوتبال پیام وحدت باشگاه جدیدی را به نام سبز جامگان پیام تاسیس کرده بود و به دنبال حضور در لیگ برتر والیبال بود، نتیجه جلسات مختلف شیخ‌الاسلامی و نماینده شهرداری مشهد حضور این تیم به عنوان نماینده شهر در لیگ برتر والیبال بود.
مربی‌گری این تیم همانند گذشته به کارمند رسمی اداره کل ورزش و جوانان سپرده شد و جبار قوچان نژاد برای چندمین بار مربی نماینده مشهد در لیگ برتر والیبال شد، اسپانسر تیم موسسه شهرآرا بود و وظیفه مدیرعاملی بر دوش علی شیخ‌الاسلامی.

تیم والیبال پیام با قدرت بسیار و انگیزه بالا کار خود را آغاز کرد و بازیکنانی همانند سیدمحمد موسوی برترین مدافع روی تور جهان را نیز خریداری کرد تا بتواند حضوری آبرومندانه در لیگ برتر داشته باشد، شهرداری مشهد نیز طبق وعده تا حد ممکن به تیم کمک کرد تا شرایط خوبی را برای والیبال دوستان مشهدی رقم بزند.

شروع اختلاف نظرات

در پایان لیگ برتر والیبال تیم پیام با کسب عنوان سوم مشترک توانست برترین رتبه تاریخ والیبال مشهد را کسب کند اما این نقطه شروع اختلافات مدیرعامل، مربی و مدیران شهری بود.
شیخ‌الاسلامی ادعا می‌کرد این تیم و امتیار متعلق به اوست و شهرداری مشهد نیز متقابلا چنین ادعایی داشت، قوچان نژاد نیز که در ابتدای فصل گذشته واسطه این دو طرف بود، حق را به شهرداری مشهد داد تا وی و شیخ‌الاسلامی درگیر اختلاف نظر شدید شوند، اختلافات بالا گرفت و نتیجه آن رسیدن پرونده به اداره کل ورزش و جوانان و کمیته انضباطی فدراسیون والیبال بود.

علی شیخ ‌الاسلامی چندین جلسه مختلف با نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی (امیرحسین قاضی زاده هاشمی) و اعضای شورای شهر( شهناز رمارم ) داشت تا با حمایت آنها بتواند این تیم را حفظ کند.

در نهایت شهرداری مشهد از تیمداری در والیبال پشیمان شد و شیخ‌الاسلامی به سرعت خودش را آماده تشکیل تیم کرد، چند بازیکن جدید را به مشهد آورد و اکبر خداوردی را به عنوان مربی فصل بعد انتخاب کرد.

مشکلات فصل بعد

اما طبق شنیده این تیم چند مشکل دارد که باید قبل از شروع فصل آنها را حل کند: اول تمدید مجوز باشگاه پیام است که باید در اسرع وقت انجام شود. دوم دریافت مجوز تیمداری در والیبال است که ظاهرا #فدراسیون والیبال سال گذشته به اشتباه این مجوز را صادر کرده است و نکته سوم بدهی‌های سال گذشته است.

شهرداری مشهد سال گذشته مبلغی حدود ۳ میلیارد تومان برای این تیم هزینه کرد، البته تیم والیبال پیام سال گذشته حدود ۴ میلیارد تومان هزینه قرارداد و مبلغی حدود ۱ میلیارد تومان هزینه جانبی داشته که با این حساب ۲ میلیارد بدهی این باشگاه باید توسط اسپانسر جدید پرداخت شود.

هر چند که هدف شهرداری مشهد افزایش نشاط در جامعه بوده و صرف این مبالغ را در چارچوب همین امر می‌داند، اما بر کسی پوشیده نیست که شهرداری تا به امروز به صورت مستقیم به تیم‌های ورزشی کمک کرده است، البته اگر این حمایت نبود سال گذشته نه پدیده موفق به کسب سهمیه آسیایی می‌شد و نه پیام تیم سوم لیگ برتر والیبال! اما آن چیزی که اعضای شورای شهر همیشه ادعا کرده‌اند حمایت غیرمستقیم از تیم‌های ورزشی بوده است، این تیم‌ها باید اسپانسر داشته باشند و هزینه‌های کلی را از طریق جذب اسپانسر، بلیط فروشی، فروش پیراهن و … تامین کنند و اگر نیاز به حمایت کوچک مالی و غیر مالی بود شهرداری ورود کند نه اینکه از ابتدا تا انتها نام شهرآرا یا شهرداری مشهد بر پیراهن تیم‌های ورزشی نمایان باشد و هزینه‌ها توسط شهردای پرداخت شود.

سید شایان حسینی راد – دبیر سرویس شهری پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد

 

اخبار مرتبطآخرین نظرات