رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد


  • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 2 June
  • چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
  • کد خبر : 996
  • چاپ خبر : شهرخودرو نماینده شایسته شهر بهشت ؟!
چند دقیقه ای برای تیم فوتبال شهرمان

شهرخودرو نماینده شایسته شهر بهشت ؟!

سال گذشته فرهاد حمیداوی با خرید باشگاه پدیده و تغییر نامش به شهرخودرو، تیم فوتبال این باشگاه را از شرایط بد اقتصادی نجات داد و با مهیا کردن شرایط مناسب تلاش کرد این تیم را بعد از مدت‌ها در شرایط خوب مالی قرار دهد اما باید دید با تمام مشکلات آیا شهرخودرو نماینده شایسته‌ای برای شهر بهشت بوده است یا نه ؟

شروع تیم فوتبال پدیده

در زمان اوج گرفتن شرکت پدیده با تصمیم مدیران این مجموعه تیم فوتبال پدیده با خرید امتیاز یک تیم دسته اولی وارد مسابقات شد و در همان سال‌های اول با خرید چند بازیکن خوب با مربیگری اکبر میثاقیان، بعد از رقابت سخت با دیگر نماینده شهر مشهد تیم فوتبال سیاه‌جامگان به لیگ برتر راه یافت.

پدیده با کسب نتایج نسبتا خوب موفق شد چند سال ابتدایی را در لیگ برتر بماند و خطری بابت سقوط احساس نکند، چه در زمان مربی‌گری علیرضا مرزبان و چه محمدرضا مهاجری! شرایط تیم رفته رفته عادی شد و پدیده در آن سال‌ها نه کاندیدا سقوط بود و نه شانسی برای حضور در آسیا داشت.

البته پدیده همراه با رضا مهاجری در لیگ هفدهم با کسب نتایج خوب در نیم فصل اول شانس خوبی برای کسب سهمیه آسیا داشت اما بعد از کسر ۶ امتیاز از این تیم نتایج پدیده هم افت کرد و خبری از آسیا نبود، بعد از همان کسر امتیاز همه متوجه شرایط بد اقتصادی تیم فوتبال پدیده شدند.

این شرایط سخت مالی نشات گرفته از مشکلات شرکت پدیده بود که سهامدارانش تقاضای مبالغ خود را داشتند در حالی که مالک این شرکت در حال بازجویی در زندان به سر می‌برد.

فروش پدیده و خرید توسط شهر خودرو

بعد از گذشت یک فصل و اعتراض سهام داران و البته شرایط بد و بدهی‌های متعدد باشگاه پدیده، شرکت مادر با فروش باشگاه موافقت کرد و این فرهاد حمیداوی بود که با خرید این باشگاه و پرداخت بدهی ها و کمک های مدیریت شهری توانست به خوبی تیم را مدیریت کند.

حمیداوی با توجه به فهم فوتبالی و داشتن سابقه بازی در تیم ملی جوانان مدیریت پدیده را در دست گرفت و در سال اول نه تنها تغییری در کادر فنی باشگاه ایجاد نکرد بلکه کادر مدیریتی باشگاه را نیز حفظ کرد تا این تیم بعد از چند سال با مربی‌گری یحیی گل‌محمدی موفق به کسب سهمیه آسیا شود.

علاوه بر حفظ آرامش تیم و تزریق پول ، حمیداوی با رایگان کردن تعدادی از بازی‌های فصل قبل در ورزشگاه امام رضا (ع) شرایط حضور همه جانبه هواداران را نیز مهیا کرد تا مشهدی‌ها نیز از لذت داشتن تیمی قدرتمند احساس غرور کنند.

مشهد نماینده ایران در آسیا

تیم شهرخودرو توانست با همه آن شرایط خاص سهمیه آسیا را کسب کند و حمیداوی وظیفه داشت این بار با جذب بازیکنان سرشناس و البته مورد تایید مربی این تیم را آماده فصل جدید کند، هر چند که یحیی گل‌محمدی در ابتدای این فصل از عدم حمایت مدیریت شهری انتقاد کرد، موضوعی که برخی آن را به کسب کرسی ریاست هیات فوتبال توسط عضو شورای شهر ربط دادند.

سال گذشته شهردار مشهد به بازیکنان تیم شهرخودرو قول داد در صورت کسب سهمیه آسیایی مجسمه آن ها را در شهر نصب خواهد کرد موضوعی واکنش های مختلفی در پی داشت اما تا امروز شاهد عمل به این وعده نبودیم.

امسال نیز بعد از اعتراض به مدیریت شهری برای عدم عمل به وعده‌ها شایعه تغییر محل برگزاری بازی‌های شهر خودرو از ورزشگاه امام رضا به ورزشگاه ثامن‌الائمه شنیده شد که در صورت صحت موضوع این تیم خیل عظیمی از طرفداران خود را در بازی‌های خانگی از دست خواهد داد.

درست در سالی که شهرخودرو حمایت هوادان را دارد، مدیریت فوتبالی دارد، کادر فنی قوی دارد و بازیکنان با کیفیت دارد که برای حضور قدرتمند در آسیا آماده می‌شوند باید شاهد چنین شایعاتی باشیم، اینکه در شرایط کنونی هر ارگان و هر سازمانی وظیفه دارد هر کاری که می‌تواند برای این تیم انجام دهد یک امر کاملا بدیهی خواهد بود.

درخواست…

امید داریم تمام مسئولین برای کمک به نماینده مردم شهر مشهد که امسال نماینده کشور عزیزمان خواهد بود هر کمکی که می‌توانند انجام دهند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند، این تیم نیاز به زمین تمرین مناسب، البسه شیک و با کیفیت و آرامش خاطر دارد، اگر هم تماشای بازی‌ها به همت هیات فوتبال استان (با توجه به وظیفه هیات فوتبال در فروش بلیط) همانند سال گذشته رایگان شود و مردم در شرایط سخت اقتصادی کنونی هزینه‌ای پرداخت نکنند هم نشاط جامعه بیشتر می‌شود، هم تعداد هواداران شهرخودرو در بازی‌های خانگی چند برابر خواهد شد و هم جوانان شهر چند ساعتی شور و هیجان دارند.

سید شایان حسینی راد – دبیر سرویس شهری پایگاه خبری افق اندیشان مشهد

 

اخبار مرتبطآخرین نظرات