رفتن به بالا

پایگاه خبری تخصصی افق اندیشان مشهد (حوزه معماری و شهرسازی)


  • یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۲ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 1 August
  • جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
  • کد خبر : 697
  • چاپ خبر : هیات فوتبال مشهد، ورزشی یا سیاسی ؟
هتریک اصولی در انتصابات سیاسی

هیات فوتبال مشهد، ورزشی یا سیاسی ؟

انتخابات هیات فوتبال خراسان رضوی چندی پیش در حالی برگزار شد که بین نامزهای تصدی ریاست دو عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیش از چهره های ورزشی خود نمایی می کردند و در پایان هم رقابت اصلی بین همان دو عضو با برتری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشهد به پایان رسید

احسان اصولی صفار در حالی توانست ریاست هیات فوتبال را به دست بگیرد که از زمان اعلام امادگی برای ورود به این عرصه او انتقاداتی به وی وارد شد و برخی از مردم اعتقاد داشتند حضور چهره های سیاسی در ورزش سبب آسیب به ورزش خصوصا فوتبال میشود اما اصولی با شعار ” مدیریت کلان میتواند هم در ورزش باشد هم در سیاست، پا به انتخابات گذاشت تا با مدیریت خود و استفاده از فوتبالی ها بتواند روند صعودی فوتبال استان را ادامه دهد.
رئیس جدید هیات فوتبال در ابتدا ابوالفضل کریمیان را به عنوان نائب رئیس هیات خراسان رضوی فوتبال انتخاب کرد، با توجه به حضور کریمیان به عنوان سرپرست تیم ملی فوتسال در ابتدا برداشت میشد که اصولی بر حرف خود مبنی بر انتخاب فوتبالی ها در هیات فوتبال خواهد ماند اما بهتر است بدانیم کریمیان قبل از انتخاب به عنوان سرپرست تیم ملی فوتسال در مدیریت شهری مشهد به عنوان معاون برنامه ریزی، توسعه و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد فعالیت کرده است و جالب تر اینکه تا قبل این پست معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان پسماند شهرداری مشهد و قبل آن نیز معاون مالی و اداری سازمان پسماند شهرداری مشهد را عهدار بوده است!
احسان اصولی که جوان ترین عضو شورای شهر مشهد می باشد در انتصاب بعدی محسن حیدری که فرزند رئیس شورای شهر مشهد بود را به عنوان دبیر و سخنگو هیات فوتبال خراسان رضوی انتخاب کرد البته محسن حیدری فرد رسانه ای بود که چند سالی در این حوزه هم فعالیت رسانه ای داشته است ضمن اینکه حیدری در باشگاه سیاه جامگان نیز مدت کوتاهی معاون اجرایی بود اما انتخاب او به عنوان دبیر هیات فوتبال با توجه به انتصاب فامیلی وی ابهاماتی را به همراه داشت.
بدیهی است که انتصاب ذکر شده به لحاظ سیاسی قابل اشاره است ولی به هر حال هر دو فرد با فوتبال بیگانه نبودند در حالی که انتصاب سوم ایشان کاملا از فوتبال فاصله دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد در آخرین انتصاب خود در هیات فوتبال، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد را به عنوان مشاور اقتصادی و عضو شورای شورای راهبردی هیات فوتبال منصوب کرد تا در انتصاب های سیاسی خود هتریک کند!
مجتبی بهاروند که عضو شورای شهر مشهد، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد و عضو کمیته رصد تحریم مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری می باشد به تازگی هم به عنوان مشاور اقتصادی هیات فوتبال منصوب شده است.
در حکم بهاروند اشاره شده علاقه وی به فوتبال دلیل این انتصاب بوده است که با این تفسیر خیلی از مردم شهر می توانند در هیات فوتبال مشغول شوند اما نکته ای که خود بهاروند به آن اصرار داشت رایگان بودن خدمت به هیات فوتبال بود چه به عنوان مشاور و چه به عنوان عضو شورای راهبردی هیات فوتبال بود اما صحبت ما چیز دیگری است…
بهاروند با اشاره به دریافت نکردن حقوق از هیات فوتبال افزود مشاور ملزم نیست ساعات خاصی را وقت بگذارد و می تواند فقط در مسائل مشورت دهد و با توجه به علاقه زیاد بنده به ورزش خصوصا فوتبال این پست را قبول کرده ام.
اما همین مشورت دادن هم نیازمند تمرکز است جناب بهاروند! داشتن چندین شغل و مشغله زیاد می تواند تمرکز شما را از بین ببرد. اینکه شما به ورزش علاقه دارید دلیلی بر انتصاب شما حتی به عنوان مشاور هم نمی تواند باشد مگر مشهد فعال اقتصادی کم دارد ؟ فعالانی که به فوتبال هم علاقه دارند نمونه بارز آن اقای حمیداوی مالک شهرخودرو ! باید قبول کرد انتصاب بهاروند با تمام تجربه اقتصادی و علاقه فوتبالی بیشتر به خاطر سیاسی بودنش بوده است.
به هر حال فوتبال همیشه حاشیه هایش را دارد اما با حضور افراد سیاسی قطعا حاشیه هایش بیشتر می شود که امیدواریم برای پیشرفت فوتبال استان چه در عرصه حرفه ای و چه در عرصه اکادمی ضرر و زیانی نداشته باشد! البته حاشیه همیشه ضرر دارد اما باید امید داشت پول افراد سیاسی و قدرت لابی آنها بر حواشی ایجاد شده غلبه کند تا شاهد نشاط مردم شهر با کمک فوتبال پاک باشیم.

سید شایان حسینی راد – دبیر سرویس شهری پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد

اخبار مرتبطآخرین نظرات