رفتن به بالا

پایگاه خبری تخصصی افق اندیشان مشهد (حوزه معماری و شهرسازی)


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May
  • یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  • کد خبر : 942
  • چاپ خبر : مهمان سرای حضرت و شرکت غذایی فراپخت
نگاهی به قراداد فراپخت و آستان قدس

مهمان سرای حضرت و شرکت غذایی فراپخت

شرکت غذایی فراپخت طی قراردادی با آستان قدس رضوی موظف است روزانه تعدادی غذا را به آستان قدس تحویل دهد، موضوعی که با توجه به ظرفیت بالای آستان قدس چندان قابل درک نیست اما دلیل این کار توسط مدیران آستان قدس چیست؟

با توجه به فعالیت اقتصادی این شرکت، داشتن قرارداد با تعداد زیادی از ارگان‌های مختلف و همچنین سابقه تامین غذای زائرین ایرانی در کشورهای عراق و عربستان، بستن قرارداد با مراکز دولتی و… امری بدیهی به نظر می‌رسد اما در آستان قدس رضوی با آن همه امکانات و ظرفیت بالا، با داشتن آشپزخانه ای بزرگ در حرم مطهر و تعداد زیادی خادم و نیروی افتخاری در بارگاه ملکوتی و البته ساخت آشپزخانه‌ای بزرگ و با هزینه بسیار بالا در شهرک طرق و داشتن چندین ظرفیت دیگر، بستن قرار داد با یک شرکت غذایی شائبه‌هایی ایجاد می‌کند.

مسئولین محترم آستان_قدس نیز طبق معمول چندان علاقه‌ای به اظهار نظر و پاسخگویی نداشتند و همین موضوع باعث افزایش حاشیه ها و مشخص نشدن حقیقت ماجرا شد! حواشی از قبیل سود بردن افرادی خاص در این قرارداد یا ارتباط داشتن شرکت فراپخت با تعدادی از مدیران آستان قدس رضوی !

البته با پیگیری‌های خبرنگاران ما مشخص شد هدف مدیران آستان قدس از این قرار داد فقط تامین غذای نیروهای این مجموعه می‌باشد دلیل آن هم این است که واقفین غذای حضرت تاکید داشتند این غذا فقط به زائرین علی ابن موسی الرضا (ع) و خادمین آن حضرت تقدیم شود اما در گذشته این غذا بین تمام پرسنل آستان قدس تقسیم می‌شده که از این پس شرکت فراپخت مسئولیت تامین غذای فقط پرسنل آستان قدس را عهده‌دار است.

اما نکته حائز اهمیت این است که طبق فرمایش مسئولین آستان قدس، شرکت فراپخت در مناقصه ای که برگزار شده است شرکت کرده و با برنده شدن در مناقصه قرارداد تامین غذای پرسنل آستان قدس را منعقد کرده است، نکته مهمی که جای هیچ شک و شبه ای را باقی نمی‌گذارد.

اما باز هم ما وظیفه خود می‌دانیم بر این موضوع تاکید کنیم، غذایی که تحت عنوان غذای حضرت به زائرین و مجاورین (به خصوص مناطق حاشیه شهر) علی ابن موسی الرضا می‌رسد حتما باید رنگ و بوی وقف و عطر بارگاه منور رضوی را بدهد، موضوعی که مسئولین آستان قدس به خوبی به آن واقف هستند و امید داریم با جدیت بیشتری آن را دنبال کنند و حساسیت ها در این موضوع را درک کنند.

سید شایان حسینی راد – دبیر سرویس شهری پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد

اخبار مرتبطآخرین نظرات