رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد


  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
  • السبت ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 11 July
  • پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  • کد خبر : 957
  • چاپ خبر : هیات رئیسه و کمیسیون های شورای شهر مشهد، همان همیشگی
تکلیف هیات رئیسه شورای شهر مشهد مشخص شد

هیات رئیسه و کمیسیون های شورای شهر مشهد، همان همیشگی

انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون های شورای شهر با حداقل تغییر انجام شد، هیات رئیسه تغییر نکرد و کمیسیون ها نیز فقط کمی اعضایشان دچار تغییر شد ضمن اینکه یکی از اعضا در هیچ کمیسیون حضور ندارد.

شورای اسلامی شهر مشهد در حالی سومین سال فعالیت خود را آغاز می‌کند که هیات رئیسه آن همانند دو سال قبل بدون هیچ تغییری فعالیتش را ادامه می‌دهد، ریاست شورا بر عهده محمدرضا حیدری خواهد بود، حمیدرضا موحدی زاده نائب رئیس، شهناز رمارم و علیرضا شهریاری هم منشی‌های هیات رئیسه شورای پنجم خواهند بود.

هرچند که قبل از انتخابات هیات رئیسه شایعات بسیار زیادی در مورد ریاست بتول گندمی به گوش می رسید اما طبق گفته آقای حیدری هیچ کدام از اعضا غیر از وی برای ریاست کاندیدا نشدند، نه تنها برای ریاست بلکه برای هیچ جایگاهی در هیات رئیسه اعلام آمادگی نکردند تا اعضای هیات رئیسه شورای پنجم همان همیشگی باشد!

کمیسیون های تخصصی …

از هیات رئیسه شورا که بگذریم به کمیسیون‌های تخصصی و ویژه لیست امید می‌رسیم، جایی که باز هم تغییر چشمگیری ملاحظه نشد و کمیسیون‌ها احتمال بسیار قوی با همان رئیسان سابق به کار خود ادامه می‌دهند، سید محسن حسینی پویا و محمدحسین ودیعی .

از معدود تغییرات کمیسیون‌های شورای شهر عدم حضور امیر شهلا در این کمیسیون‌هاست، ضمن اینکه کمیسیون حقوقی و ایثارگران فقط با سه عضو به کار خود ادامه می‌دهند اما ریاست این کمیسیون‌ها با همان افراد قبلی خواهد بود.

کمیسیون عمران و معماری و کمیسیون توس نیز که تقریبا موفق‌ترین کمیسیون‌های این دوره بودند با مهدی‌نیا و ریاضی ادامه مسیر خواهند داد البته با این تفاوت که واژه عمران از کمیسیون آقای مهدی‌نیا جدا و به کمیسیون اقای بهاروند اضافه خواهد شد تا این کمیسیون با نام عمران، حمل و نقل و ترافیک بتواند بر معاونت مربوطه نظارت کند، آقای بهاروند نیز رکورد حضور در کمیسیون‌ها را شکست و امسال در ۵ کمیسیون حضور خواهد داشت.

خانم گندمی نیز در بعد از راه‌اندازی سامانه فاش ترجیح داد عطای ریاست شورا را بر لقایش ببخشد و در همان کمیسیون برنامه و بودجه بماند، کمیسیون‌های خدمات شهری و مناطق پیرامونی نیز با همان روسای سابق یعنی حاجیان شهری و فیضی انجام وظیفه می‌کنند

کمیسیون فرهنگی پر انتقاد …

آقای فیضی تلاش کرد نائب رییسی خود در کمیسیون فرهنگی را به ریاست تبدیل کند، کمیسیونی که با انصراف رمارم و موحدی زاده و اضافه شدن حسینی پویا و گندمی بیشترین تغییر را داشت البته این کمیسیون بیشترین انتقادات را هم داشت تا جایی که اصلاح طلبان مشهد طی نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اسلامی مشهد خواستار تغییر در این کمیسیون شدند اما به احتمال بسیار زیاد احسان اصولی همچنان در صندلی ریاست کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت و رسانه تکیه خواهد زد.

شهردار اسبق مشهد نیز که جز باسابقه‌ترین اعضای شورای شهر این دوره می‌باشد در همان کمیسیون اقتصادی ماند، احمد نوروزی که یکی از لیدر‌های لیست امید است، از گزینه‌های احتمالی ریاست شورا بود که او هم ترجیح داد ثبات این شورا را حفظ کند.

انتخابات هیات رئیسه و کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر مشهد با کمترین تغییر ممکن به پایان رسید تا نشان دهد شورایی‌ها از عملکرد خود طی دو سال گذشته رضایت داشته اند و ترجیح دادند با همان شرایط قبل شهر را برای یک سال دیگر مدیریت کنند.

هرچند که منتقدین اعتقاد دارند هر کدام از این اعضا طی این دو سال هرچه توانایی داشته‌اند در حوزه خود خرج کرده اند پس کار جدیدی را برای ارائه ندارد اما اعضای شورای شهر صلاح را بر حفظ ثبات دانستند موضوعی که البته نشان می‌دهد شورای پنجم چندان به انتقادات اهمیت نمی‌دهد و بیشتر به یک ضرب المثل اعتماد دارند، صلاح مملکت خویش را خسروان دانند ….

🖊محمدرضا زارع برزشی – سردبیر پایگاه تحلیلی افق اندیشان مشهد

 

اخبار مرتبطآخرین نظرات