تیتر دوم » سیاسی » ورزشی
کد خبر : 1022
پنجشنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
انتصاب سیاسی پشت سر هم در هیات فوتبال

تیم سیاسیون در هیات فوتبال خراسان رضوی تکمیل شد

انتخابات جذاب

بعد از اعلام انصراف مهدی برادران از تصدی مدیریت هیات فوتبال احسان اصولی و شهناز رمارم رقابت خود را برای تصدی این عنوان شروع کردند، برخی اعتقاد داشتند رمارم فقط به صرف حضور یک خانم در این انتخابات نام نویسی کرده است و بعد از مدتی از انتخابات انصراف می‌دهد اما رمارم تا پایان ماند و رقابت را برای این عنوان جذاب کرد.

پایان رقابت اما به سود اصولی پایان یافت آن هم با حواشی گوناگون! اصولی رئیس هیات فوتبال شد و تیم خود را برای حضور در هیات فوتبال آماده کرد تیمی که قرار بود ورزشی باشد نه سیاسی!

انتصابات سیاسی تر از ورزشی

اصولی تلاش کرد از بین گزینه های سیاسی آن هایی که سابقه فوتبالی دارند را در کنار خود قرار دهد، اولین انتصاب اصولی فرزند رئیس شورای شهر مشهد محسن حیدری بود، حیدری با سابقه معاون اجرایی تیم فوتبال سیاه جامگان به عنوان دبیر هیات فوتبال انتخاب شد، البته آقای حیدری به صورت همزمان مسئول روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نیز هستند.

انتصاب بعدی احسان شورای شهر هم از شهرداری مشهد بود، ابوالفضل کریمیان مدیر عامل سازمان مپ شهرداری مشهد با داشتن سابقه سرپرستی تیم ملی فوتسال به عنوان نائب رئیس هیات فوتبال انتخاب شد.

تا همین جا انتصاب های اصولی بیشتر میل به سیاست داشت تا ورزشی بودن اما سیاسی ترین انتصاب وی حضور مجتبی بهاروند عضو دیگر شورای شهر مشهد به عنوان مشاور اقتصادی بود که انتقاداتی را در پی داشت، اصولی با این انتصابات دو شغله های سیاسی مشهد را در هیات فوتبال جمع کرد.

احزاب سیاسی هم رسما وارد فوتبال شدند

این انتصابات پایان کار نبود و احسان اصولی در احکامی دیگر وحید غفوری عضو حزب جمهوریت ایران اسلامی را به عنوان رئیس کمیته فوتبال ساحلی، سعید مقدم عضو هسته مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی به عنوان مسئول انتظامات و تشریفات هیات فوتبال، امیر اختری خبرنگار شورای شهر را به عنوان مسئول روابط عمومی هیات فوتبال، سید خلیل موسوی را به عنوان مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال و مجید مرتضایی را به عنوان مسئول کمیته آموزش هیات فوتبال منصوب کرد.

به غیر از مجید مرتضایی که در سمت خود ابقا شد تمامی احکام آقای اصولی فراتر از سیاست بود که کمتر رنگ و بو ورزشی داشت، نهایت ورزشی بودن این مسئولین عکاس باشگاه سیاه جامگان، معاون اجرایی باشگاه سیاه جامگان و مسئولیت هایی از دست می‌باشد.

اصولی که قرار بود خودش به عنوان یک مدیر مدیریت کند و امور را به ورزشی ها بسپارد تغییر رویه داد و تا توانست از شورای شهر مشهد و حزب جمهوریت ایران اسلامی افراد را به فوتبال برد! فوتبال مشهد بعد از مدت‌ها با حضور شهرخودرو حال و هوای خوبی دارد هر چند که در همین مدت فوتبال پایه استان در وضع خوبی نیست اما آقای اصولی باید به فکر روزی باشد که عضو شورای شهر نیست و قدرت استفاده از امکانات و هزینه‌های مدیریت شهری را ندارد و بدون اینها باید فوتبال استان را مدیریت کند !!

محمدرضا زارع برزشی – سردبیر پایگاه خبری تحلیلی افق اندیشان مشهد